Obavijest o ponovnoj Javnoj raspravi o prijedlogu IV. Izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Općine Ražanac

Na temelju članka   104.  Zakona o prostornom uređenju (” Narodne novine”, broj:153-13, 65/17, 114/18, 39/19, 98/19) i Zaključka Načelnika Općine Ražanac o utvrđivanju prijedloga IV. Izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Općine Ražanac za javnu raspravu KLASA:350-01/22-01/07,URBROJ:2198-11-22-1 od 04.veljače 2022.godine, Jedinstveni upravni odjel Općine Ražanac, kao Nositelj izrade, objavljuje

PONOVNU JAVNU RASPRAVU

O PRIJEDLOGU IV. IZMJENA I DOPUNA PROSTORNOG PLANA UREĐENJA

OPĆINE RAŽANAC

POČETAK I ZAVRŠETAK PONOVNE  JAVNE RASPRAVE

Ponovna javna rasprava o prijedlogu IV. Izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Općine Ražanac ( u daljnjem tekstu: Izmjene i dopune Plana) provest će se od 23. 05. 2022.godine do 31. 05. 2022.godine

JAVNI UVID

Javni uvid u prijedlog izmjena i dopuna Plana iz ove Objave može se izvršiti:

• Za vrijeme trajanja javne rasprave svakog radnog dana od 08.00 do 13.00 sati u prostorijama vijećnice Općine Ražanac, na adresi Ražanac XVII kbr.61, Ražanac. Za vrijeme trajanja javnog uvida u izmijene i dopuna Plana biti će otvorena i Knjiga primjedbi.
  • na web stranici Općine Ražanac: opcina-razanac.hr

JAVNO IZLAGANJE

Javno izlaganje o prijedlogu Izmjena i dopuna Plana radi obrazloženja, smjernica i mjera iz prijedloga izmjena i dopuna Plana uređenja Općine Ražanac, održati će se 26.svibnja 2022.godine u 09,00 sati u prostorijama Knjižnice Juraj Barković u Ražancu.

NAČIN SUDJELOVANJA U JAVNOJ RASPRAVI

Građani, udruge i drugi sudionici sudjeluju u javnoj raspravi na način da:

• imaju pravo pristupa na javni uvid u prijedlog Izmjena i dopuna Plana
  • postavljaju pitanja tijekom javnog izlaganja o predloženim rješenjima na koja usmeno odgovaraju osobe koje vode javno izlaganje
  • daju prijedloge i primjedbe u zapisnik za vrijeme javnog izlaganja
  • upućuju nositelju izrade (Općini Ražanac) pisane prijedloge i primjedbe na prijedlog Izmjena i dopuna Plana
  • daju primjedbe i prijedloge upisom u Knjigu primjedbi koja će biti izložena uz prijedlog izmjena i dopuna Plana za vrijeme trajanja javne rasprave

Javnopravnim tijelima određenim posebnim propisima koja su dala ili trebala dati zahtjeve za izradu Izmjena i dopuna Plana iz područja svog djelokruga, dostaviti će se posebna obavijest o javnoj raspravi, a ta javnopravna tijela javnoj raspravi sudjeluju davanjem mišljenja o prihvaćanju tih zahtjeva, odnosno mišljenja o primjeni posebnog propisa i /ili  dokumenta koji je od utjecaja na prostorni plan. Mišljenja na prijedlog Izmjena i dopuna Plana potrebno je dostaviti do 31.svibnja 2022.godine. Osim navedenog, predstavnici javnopravnih tijela mogu za vrijeme javnog izlaganja dati primjedbe/prijedloge/mišljenja u zapisnik kao i postavljati pitanja na koja će usmeno odgovoriti osobe koje vode javno izlaganje.

NAČIN DOSTAVE PRIJEDLOGA, PRIMJEDBI I MIŠLJENJA

Pisani prijedlozi, primjedbe i mišljenja građana, udruga i drugih sudionika kao i mišljenja javnopravnih tijela na prijedlog Plana dostavljaju se Nositelju izrade (Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Ražanac) na adresu: Ražanac XVII, 23248 Ražanac do 31.svibnja 2022.godine, i to poštom preporučeno ili neposrednom predajom u prostorije Općine Ražanac  ili elektroničkom obliku na adresu; juo@opcina-razanac.hr.

Primjedbe i prijedlozi mogu se upisati i u knjizi primjedbi koja će biti izložena uz prijedlog plana za trajanja javne rasprave.

Primjedbe i prijedlozi će se moći ulagati samo na dijelove Plana koji su izmijenjeni u odnosu na prvu javnu raspravu.

Prijedlozi i primjedbe koji nisu dostavljeni u roku ili nisu čitljivo napisani, neće se uzeti u obzir u pripremi izvješća o javnoj raspravi.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti u Jedinstvenom upravnom odijelu Općine Ražanac u radno vrijeme ili na telefon 023/651-402.

PROČELNICA

Anita Krpina, struč.spec.publ.admin