Grb i zastava

Grb i zastava

5328
GRB Općine Ražanac
GRB Općine Ražanac

Opis grba: na plavoj podlozi u središnjem dijelu se nalazi kula otvornih vrata oko nje se nalazi roj pčela u formaciji 3-2-3. Zastava je plave boje u omjeru 1:2 s grbom u dijagonalno sjecištu u sredini zastave.

Grb je na zastavi obrubljen zlatnom bojom Motiv za izradu grba je poslužila legenda o junakinji Nidićki koja je na Turke bacala rojeve pčela te su se oni povukli. Plava boja simbolizira otpor, simbol mora.

barstva tradicijskih zanimanja ražančana. Roj od osam pčela predtavlja svako pojedino mjesto u Općini.

Pčele simboliziraju odanost, srčanost, hrabrost, marljivost, vjernost, obiteljsko zajedništvo. Ispod grba se nalazi vijenac kojeg sačinjavaju maslina i vinova loza koje označavaju vjekovna zanimanja mještana ražanačkog kraja.

Odluka o opisu i uporabi grba i zastave Općine Ražanac