Obavijest – DVD RAŽANAC – Nabava opreme

Obavijest – DVD RAŽANAC – Nabava opreme

    362

    Dobrovoljno vatrogasno društvo Ražanac nabavilo je vatrogasnu opremu financiranu iz Fonda solidarnosti Europske unije, temeljem Poziva na dodjelu bespovratnih financijskih sredstava – „Financiranje službi spašavanja za potrebe stanovništva nastalih kao posljedica serije potresa počevši od 28. prosinca 2020. godine na području Grada Zagreba, Krapinsko-zagorske županije, Zagrebačke županije, Sisačko-moslavačke županije, Karlovačke županije, Varaždinske županije, Međimurske županije, Brodsko-posavske županije, Koprivničko-križevačke županije i  Bjelovarsko-bilogorske županije ” koje je provodilo Ministarstvo unutarnjih poslova.

    Vatrogasci DVD-a Ražanac na potresom pogođenom području grada Petrinje bili su angažirani temeljem zapovijedi Glavnog vatrogasnog zapovjednika RH odmah nakon potresa dana 29. prosinca 2020. godine. Na potresom pogođeno područje vatrogasci su upućeni u dva navrata.

    Oprema nabavljena putem navedenog poziva zamijeniti će dotrajalu i uništenu opremu te pomoći u svakodnevnom djelovanju DVD-a na vatrogasnim intervencijama, a njezina vrijednost iznosi 14.494,08 EUR-a