JAVNI POZIV (neobvezujući) Za iskazivanjem interesa za usluge potpore i podrške u kućanstvu starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju u sklopu programa ZAŽELI – zapošljavanje žena – faza III

U svrhu provođenja projekta Ražanac – moj dom+, kodnog broja UP.02.1.1.16.210 u sklopu programa ZAŽELI – zapošljavanje žena – faza III, sufinanciranog sredstvima iz Europskog socijalnog fonda, voditeljica navedenog projekta objavljuje:

(neobvezujući)

Namijenjen je osobama starije životne dobi i/ili osobama u nepovoljnom položaju uz uvjet da predmetna usluga potpore i podrške nije osigurana iz Državnog proračuna ili drugih javnih sredstava.

1. Tko se može prijaviti

Na poziv za iskaz interesa za korištenje besplatne usluge potpore i podrške se mogu prijaviti:

• osobe sa 65 i više godina s prebivalištem ili boravištem u Općini Ražanac kojima je potrebna pomoć druge osobe ( priložiti presliku osobne iskaznice kao dokaz)
  • osobe u nepovoljnom položaju ( osobe koje ne mogu samostalno zadovoljiti osnovne životne potrebe napr. osobe sa invaliditetom, osobe s posebnim potrebama, kronični bolesnici i sl. neovisno o životnoj dobi s prebivalištem ili boravištem u Općini Ražanac (priložiti presliku relevantne medicinske dokumentacije i osobne iskaznice)

Nije dozvoljeno paralelno korištenje usluge pomoći u kući ili sličnih usluga iz javnih i/ili drugih izvora, radilo bi se o dvostrukom financiranju koje nije prihvatljivo.

U projekt će biti prioritetno uključene, kao krajnji korisnici, osobe koje ispunjavaju obvezne uvjete, a uz to:

• žive u samačkom kućanstvu
  • žive u zajedničkom kućanstvu, ali mu ukućani nisu u mogućnosti osigurati potrebnu skrb
  • prihodi koje ostvaruju nisu dostatni za samostalno pokrivanje troškova podrške

1. Koje se usluge pružaju ( usluge su za krajnje korisnike besplatne)

• pomoć u dostavi namirnica, lijekova i drugih potrepština,
  • pomoć u pripremi obroka u kućanstvima korisnika,
  • pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova korisnika,
  • pomoć pri oblačenju i svlačenju,
  • briga o higijeni,
  • pomoć u socijalnoj integraciji, posredovanju u ostvarivanju raznih prava,
  • pružanje podrške kroz razgovore i druženje

Zaposlena žena na projektu ima obvezu u aktivnostima potpore i podrške za najmanje 6 odobrenih krajnjih korisnika za redovno radno vrijeme po planiranom tjednom rasporedu (ponedjeljak-petak).

Planirani početak pružanja usluge pomoći u kući u okviru ovog projekta je od 15.02.2023. godine i traje zaključno sa 31.srpnjem 2023. godine.

1. Način prijave i rokovi

Obrazac prijave može se preuzeti u zgradi Općine Ražanac, Ražanac XVII 61, radnim danom od 8.00 do 15.00 sati, na stranici općine Ražanac: www.opcina-razanac.hr ili kod žena zaposlenih na poslovima pomoći u kući.

Ispunjen i potpisan obrazac Prijave za krajnje korisnike i presliku osobne iskaznice predati:

• Neposredno zaduženim osobama projekta ili zaposlenim ženama
  • Na adresu Općina Ražanac, Ražanac XVII 61, 23248 Ražanac osobno, poštom, mailom ili putem druge osobe.

Prijave se primaju od 08.02.2023. do popune.

Za više informacija kontaktirajte mail: razanaczazeli@gmail.com ili broj

mobitela: 0919181791

Voditeljica projekta