Zaključak – Obustava rada dječjih vrtića

Zaključak – Obustava rada dječjih vrtića

700

 

Stožer civilne zaštite Zadarske županije a prema uputama i odlukama donesenim na današnjem sastanku predsjednika Vlade Andreja Plenkoviča koji je održan u Banskim dvorima s članovima Nacionalnog stožera civilne zaštite i resomim ministrima, vezano za poduzimanje daljih koraka i mjera u vezi suzbijanja epidemije koronavirusa donosi se

ZAKLJUČAK

U skladu s odlukom Vlade RH o obustavi nastave u osnovnim i srednjim te visokoškolskim ustanovama u Republici Hrvatskoj, preporučuje se jedinicama lokalne samouprave, kao osnivačima, donošenje odluke o obustavi rada dječjih vrtiča na području Zadarske županije na vrijeme od dva tjedna, uz uvjet zbrinjavanja djece u istim vrtičima o kojoj se tijekom radnoga dana nema tko brinuti.

 

Obraloženje 

Prateči razvoj dogadaja oko epidemiološke situacije u RH, kao i okolnim zemljama, Stožer civilne zaštite Zadarske županije donio je Zaključak kojim se jedinicama lokalne samouprave preporučuje donošenje odluke o obustavi rada dječjih vrtiča na vrijeme od dva tjedna.

Takoder, preporučuje se osiguravanje skrbi za djecu o kojoj se tijekom radnoga dana nema tlo brinuti, a sukladno dogovoru s roditeljima.

 

Ova preporuka donosi se zbog obveze i odgovornosti županijskog Stožera civilne zaštite u cilju smanjenja rizika unošenja i širenja bolesti na populaciju u RH.

 

zakljucak-obustava-rada-djecjih-vrtica