Javni poziv za iskaz interesa za korištenjem potpore i podrške osobama...

Javni poziv za iskaz interesa za korištenjem potpore i podrške osobama starije životne dobi i osobama u nepovoljnom položaju

735

 

 

Općina Ražanac – u sklopu projekta „Ražanac – moj dom“ UP.02.1.1.05.0342 objavljuje javni poziv za iskaz interesa za korištenje besplatne potpore i podrške osobama starije životne dobi i osobama u nepovoljnom položaju.

Prijaviti se mogu osobe sa prebivalištem na području Općine Ražanac kojima je potrebna pomoć druge osobe u cilju unaprijeđenja kvalitete njihova života, poboljšanje socijalne uključenosti, te prevencije prerane institucionalizacije.

JAVNI POZIV ZA ISKAZ INTERESA ZA KORIŠTENJEM POTPORE I PODRŠKE  OSOBAMA STARIJE ŽIVOTNE DOBI I OSOBAMA U NEPOVOLJNOM POLOŽAJU

Projekt „Ražanac – moj dom“ u ukupnoj vrijednosti 1.534.780,06 kuna financira se u 100% iznosu iz sredstava Europskog socijalnog fonda u  okviru Operativnog programa učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., te programa Ministarstva rada i mirovinskog sustava „Zaželi – program za zapošljavanje žena“. Projekt provodi Općina Ražanac zajedno sa partnerima: LAG-om Bura, Centrom za socijalnu skrb Zadar, te sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, Područni ured Zadar.

Namijenjen je osobama starije životne dobi i/ili osobama u nepovoljnom položaju uz uvjet da predmetna usluga potpore i podrške nije osigurana iz Državnog proračuna ili drugih javnih sredstava.

 1. Tko se može prijaviti

Na poziv za iskaz interesa za korištenje besplatne usluge potpore i podrške se mogu prijaviti:

 • Osobe starije životne dobi (iznad 65 godina) kojima je potrebna pomoć druge osobe
 • Osobe u nepovoljnom položaju (osobe koje nemogu samostalno zadovoljiti osnovne životne potrebe napr. Osobe sa invaliditetom, osobe s posebnim potrebama, kronični bolesnici i sl. neovisno o životnoj dobi

 

 1. Koje se usluge pružaju ( usluge su za krajnje korisnike besplatne)

 

 • pomoć u dostavi namirnica, lijekova i drugih potrepština,
 • pomoć u pripremi obroka u kućanstvima korisnika,
 • pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova korisnika,
 • pomoć pri oblačenju i svlačenju,
 • briga o higijeni,
 • pomoć u socijalnoj integraciji, posredovanju u ostvarivanju raznih prava,
 • pružanje podrške kroz razgovore i druženje

 

 1. Rokovi i način prijave

Obrazac prijave može se preuzeti u zgradi Općine Ražanac, Ražanac XVII 61, radnim danom od 8.00 do 15.00 sati ili na stranici općine Ražanac: www.opcina-razanac.hr

Osobe zainteresirane za sudjelovanje u projektu kao krajnji korisnici usluge potpore i podrške u kučanstvu starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju mogu prijavu podnijeti osobno ili poštom na adresu: Općina Ražanac, Ražanac XVII 61, 23248 Ražanac s naznakom za projekt „Zaželi, Ražanac – moj  dom“.

Rok za dostavu prijava je 01. lipnja 2020.

 

KLASA: 102-01/20-01/09

URBROJ:2198-10-20-2

Ražanac, 13.05.2020. godine

NAČELNIK OPĆINE RAŽANAC:

Nikola Miletić, Ing.